https://www.facebook.com/Assisteo.VA

Jakie bariery pojawiają się, gdy pragniemy osiągnąć cel?


Każdy z nas posiada marzenia, cele i plany, które chciałby zrealizować. Droga do ich spełnienia może być ciężka – często pojawiają się bariery, które nas blokują. Najczęściej jest tak, że to my sami stawiamy sobie bariery i tylko nasza wewnętrzna siła wraz z determinacją może nam pomóc. 

 

Brak planu 

W wielu sprawach w naszym życiu brak konkretnego planu powoduje, że nie zaczynamy działać zgodnie z naszymi celami. Często można spotkać się z określeniem “słomiany zapał”. Wiele marzeń i stawianych sobie celów jest podyktowanych chwilowym uniesieniem emocjonalnym, który przejawia się w postaci radości i szczęścia. W momencie, kiedy emocje opadną, nasza chęć osiągnięcia wyznaczonych celów spada. Metoda małych kroków pomoże nam osiągnąć sukces. Tutaj z pomocą nadejdzie kalendarz, w którym możemy zapisywać nasze kolejne kroki, a więcej o kalendarzu przeczytacie w poprzednim blogu – https://assisteo.pl/kalendarz-papierowy-czy-elektroniczny/

 

Negatywne nastawienie 

Jeszcze dobrze nie zaczęliśmy czegoś robić, próbować, a już mamy poczucie, że nie damy rady. Poprzez zaniżoną samoocenę nie wierzymy w to, że nam się uda. Nawet gdy wiemy, że inni też ponoszą porażki i jest to normalne, to w momencie, kiedy nam coś nie wyjdzie, nie chcemy próbować dalej. Porażki są ważne w życiu, ponieważ to one dają nam najcenniejsze lekcje. 

 

Strefa komfortu 

Dużą barierą przed zmianą jest myśl, że “tak jak jest teraz jest dobrze i nie ma potrzeby tego zmieniać.” Zmiana naszego życia, osiągnięcie czegoś więcej, spełnianie marzeń –  do tego wszystkiego nieodłącznym elementem jest wyjście z własnej strefy komfortu. Aby to zrobić, potrzebujemy dużo odwagi, samodyscypliny oraz konsekwencji.

 

Wymówki 

Lenistwo w żadnej dziedzinie życia nie jest naszym przyjacielem, chociaż chcielibyśmy, aby tak było. W momencie, kiedy nie pokonamy lenistwa, może być nam naprawdę ciężko z osiągnięciem swoich marzeń. 

 

Osiągnięcie celu zawsze wiąże się z pokonywaniem barier, nawet jeśli jest to tylko mała zmiana. Przede wszystkim musimy mieć świadomość, że porażki się zdarzają i nie powinniśmy się zniechęcać. 

Zapraszamy również na nasze inne media społecznościowe:

https://www.facebook.com/Assisteo.VA

https://www.instagram.com/assisteo_wa/