https://www.facebook.com/Assisteo.VA

Jak rozładować stres?


Żyjemy w czasach, w których często jesteśmy stawiani pod presją i w wielu momentach naszego życia towarzyszy nam stres. Dziś chcielibyśmy przedstawić Ci sposoby na jego rozładowanie. 

Na samym początku musisz mieć świadomość, że istnieją dwa rodzaje stresu:

Eustres – stres „dobry”, motywujący; stan, w którym jesteśmy gotowi podejmować decyzje i realizować postawione sobie cele,

Dystres – stres „zły”, osłabiający, paraliżuje lub zniechęca; jeśli się przedłuża, jest przyczyną zmęczenia, cierpienia, chorób.

I warto tutaj zaznaczyć, że stres tzw. „dobry” może pomóc w wielu sytuacjach i wręcz jest “paliwem napędowym”. Dominacja „złego” stresu może powodować ciągłe przygnębienie lub otępienie. 

Więc jak rozładować stres? 

Bieganie 

Naszą pierwszą propozycją na rozładowanie stresu jest sport, a konkretnie jogging. Podczas biegania wydzielają się hormony szczęścia – endorfiny, które odpowiadają w organizmie za dobre samopoczucie. 

Sport

Bieganie nie należy do Twoich ulubionych sportów? Nic nie szkodzi! Śmiało możesz iść na spacer, popływać albo zrobić trening siłowy. Każda aktywność pomoże Ci obniżyć poziom stresu, dlatego warto wybierać taki rodzaju sportu, który będzie Ci sprawiać jak największą przyjemność. 

Sprzątanie

Sprzątanie – jest to jeden z najlepszych sposób na odreagowanie stresu, dodatkowo, gdy posprzątasz przestrzeń dookoła siebie czujesz się lepiej (serdecznie zapraszamy na nasz wpis, który odnosi do pozytywnego wpływu posprzątanego biurka – https://assisteo.pl/porzadek-na-biurku-czy-artystyczny-balagan/). Dodatkowo przy sprzątaniu można włączyć sobie ulubioną muzykę, może najdzie Cię ochota na tańczenie.. 

Medytacja

Wolisz stres zredukować spokojem? Na to również jest sposób – medytacja. Dla osób początkujących proponujemy książkę – „Medytacja dla zabieganych” autor: Osho. Jest w niej wyjaśnione jak medytować od etapu początkującego i pokazuje, że chwilę wyciszenia możemy mieć nawet w tramwaju. 

Krzyk

Na koniec mamy dla Ciebie praktykę, którą każdy jest w stanie wykonać, tylko potrzebuje kawałka przestrzeni. Jest nią krzyk! Jest on doskonałym sposobem na odreagowanie wszystkich negatywnych emocji. Minus tej metody jest taki, że potrzebujecie przestrzeni, aby nie przeszkadzać innym. 

Przedstawiliśmy 5 sposobów na rozładowanie stresu i mamy nadzieję, że pomogą Ci one w codziennym życiu. Pamiętaj o zachowaniu równowagi psychicznej. 

Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o naszej pracy – zapraszamy na naszego Facebooka: https://www.facebook.com/Assisteo.VA.