https://www.facebook.com/Assisteo.VA

Jak lepiej skupić się na pracy?


Macie czasem takie uczucie, że pracujecie cały dzień, a wydaje Wam się, że nic nie zrobiliście? Dodatkowo czas leci jak piasek przez palce? Zastanawialiście się, dlaczego tak jest? 

W wielu przypadkach odpowiada za to brak koncentracji oraz posiadanie dookoła siebie wielu rozpraszaczy. Zapraszamy na nasz wpis o porządku na biurku – https://assisteo.pl/porzadek-na-biurku-czy-artystyczny-balagan/

Dziś chciałybyśmy poruszyć temat telefonu jako głównego rozpraszacza podczas pracy i pokazać Ci kilka sztuczek, jak temu zaradzić. Czy słyszeliście kiedyś o aplikacjach, które pomagają w koncentracji? Nie? W takim razie mamy coś dla Was! Poniżej przedstawiamy Wam 4 aplikacje, które pomogą Wam się skoncentrować. 

Forest App 

Jest to aplikacja, która blokuje inne aplikacje przez określony czas. Główna cecha wyróżniająca Forest App? To gamifikacja, gdy zaczynamy przygodę sadzimy nasze drzewko. Drzewko rośnie podczas czasu, jaki sobie wyznaczyliśmy, a gdy będziemy chcieli sprawdzić zablokowaną aplikację, to jedynym sposobem jest uśmiercenie naszego drzewka. Dodatkowo zbieramy monety i możemy kupować inne wirtualne drzewka lub gadżety do nich, ale po uzbieraniu 2500 monet mamy możliwość zasadzić prawdziwe drzewo. Twórcy aplikacji współpracują z Trees for the Future. Wspólnie zasadzili już 140 tysięcy drzew. Aplikacja jest dostępna w wersji mobilnej, jak i w przeglądarce. 

Focus Keeper 

Aplikacja ta wspomaga technikę nauki, jaką jest Pomodoro. Polega ono na tym, że przez 25 minut pracujecie, a następnie macie 5 minut przerwy. Po 4 cyklach czeka Was dłuższa przerwa. Technika Pomodoro jest znaną na świecie techniką, która pomaga w skupieniu i koncentracji. Zaletą techniki Pomodoro jest to, że pomaga Wam ona w 100% skupić się na jednym zadaniu. 

SelfControl/RescueTime

Te aplikacje służą do blokowania określonych stron internetowych. Tutaj również wybieramy sobie czas, na jaki blokujemy konkretne strony internetowe, aby uzyskać lepszą koncentrację w pracy. Zaletą aplikacji jest to, że nie można przerwać jej pracy – to oznacza, że musimy poczekać, aż ustawiony przez nas czas się skończy. 

Do nothing for 2 minutes

U nas w firmie ten sposób jest bardzo często wykorzystywany. W tej metodzie chodzi o to, aby przez dwie minuty nie ruszać kursorem po ekranie i wsłuchiwać się w szum fal. Ma to pomóc nam w zrelaksowaniu się. Takiego rodzaju przerywniki mogą efektywnie wpływać na Waszą pracę. 

 

Mamy nadzieję, że podane aplikację pomogą Wam uzyskać lepsze efekty w pracy.

Zapraszamy również na nasze inne media społecznościowe: 

https://www.facebook.com/Assisteo.VA

https://www.instagram.com/assisteo_wa/