https://www.facebook.com/Assisteo.VA

Czym jest Canva?


Canva jest niezwykle prostym programem graficznym, który umożliwia stworzenie takich projektów, jak m.in.: logo, wizytówka, baner, grafika na media społecznościowe, prezentacja, ulotka itp.

Jeśli martwi Cię fakt, że nigdy nie korzystałeś z programów tego typu i boisz się, że stworzenie grafiki Cię przerośnie to spokojnie! Canva jest niezwykle intuicyjnym narzędziem. Dodatkowo oferuje mnóstwo ciekawych funkcji, dzięki którym tworzenie projektów jest przyjemne i bezproblemowe.

Jakie są najciekawsze funkcjonalności i plusy Canvy?

  • Canva jest darmowym programem, jednak wersja PRO daje więcej możliwości. Dodatkowo jego cena naprawdę jest konkurencyjna, więc warto zaopatrzyć się w wersję rozszerzoną.
  • Pracę nad projektami możemy sobie rozłożyć w czasie, dzięki możliwości automatycznego zapisu i późniejszej edycji.
  • Canva proponuje mnóstwo szablonów i ma ogromną bazę zdjęć, które mogą pomóc urozmaicić naszą grafikę.
  • Jej interfejs jest niezwykle intuicyjny i przejrzysty.
  • Pliki możemy zapisywać w różnym formacie – pdf, png, jpg itp. 
  • Canva oferuje możliwość wspólnej pracy nad jednym projektem, co skutkuje oszczędnością czasu i uporządkowaniem pracy.

Zobrazujemy Ci trochę jak wygląda praca w tym programie.

Jeśli nie masz pomysłu na układ elementów w Twoim projekcie lub potrzebujesz inspiracji – Canva oferuje mnóstwo szablonów w zależności od celu projektu. Poniżej wrzuciłyśmy screena, żebyś zobaczył jak duże pole do popisu daje nam Canva.

W programie mamy dostęp do różnego rodzaju elementów, które możemy wykorzystywać w swoich grafikach. Gama rozmaitych kształtów, które sprawią, że nasz projekt będzie oryginalny i nieszablonowy. Canva daje nam dostęp również do bazy zdjęć i grafik. Oczywiście w każdym momencie możemy dodać tekst i dostosować go do naszych preferencji. Na zdjęciu poniżej zamieściłyśmy Wam przykładowy obraz z Canvy, żeby pokazać jak przyjemny i przejrzysty ma design.

Przydatny element Canvy to gama kolorów. Paleta jest ogromna i naprawdę można znaleźć w niej każdy odcień. Ciekawe jest to, że po tym jak załączymy zdjęcie/logo do projektu, program dobiera do niego pasujące kolory tak, byśmy mogli stworzyć spójną całość. Jak widzisz na zdjęciu poniżej, po tym jak wrzuciłyśmy logo Assisteo – program dopasował nam cztery pasujące do niego kolory, które posłużyły nam jako baza pod grafiki.

Chciałyśmy pokazać Ci niektóre funkcje Canvy po to, by przybliżyć trochę temat. Jeśli natomiast nie lubisz zadań tego typu, nie czujesz się w nich dobrze to pamiętaj, że jesteśmy tutaj i możemy Ci pomóc. A z uwagi na fakt, że Canva jest nieodłącznym elementem naszej pracy – zajmiemy się tym z przyjemnością!

Pozostając w temacie przydatych narzędzi, polecamy przeczytać nasz wpis o Asanie: https://assisteo.pl/czym-jest-asana/ oraz wpis o Togglu: https://assisteo.pl/czym-jest-toggl/

Aby być z nami na bieżąco – zapraszamy na naszego Facebooka: https://www.facebook.com/Assisteo.VA